vesipiip  tooted  teenused  tellimine  galerii  tagasiside 
 
     
Eesti esimene spetsiaalne vesipiibuleht!
 

 

 
 
 
 


 
     
 

Vesipiibu süsi

 
 

 
  Kui jälgida vesipiibu foorumeid üle maailma, siis selgub et parimateks vesipiibu süteks loetakse Belgia  ja Three Kings'i kiirsütt. Nad on ka Eestis saadaval ja nende hinna/kvaliteedi suhe on väga paigas.

 Kuna nad on valmistatud Euroopa Liidus, siis on tagatud kvaliteet ja mürgiste lisaainete puudumine.
 Lihtsalt süüta välgumihkliga ja sekunditega säriseb see punaseks hõõguvaks söeks. Vesipiibu söe tüki läbimõõt on 3,3 - 4 cm ja ta püsib hõõguvana kuni 60 min. Lisaks sellele, et nad püsivad teistest sütest kauem hõõguvana, ei erita nad ei lõhna ega maitset.
Sarnase välimusega on ka araabiamaades toodetud ja seal turistidele müüdavad vesipiibu söed, kuid tegelikkuses need vesipiibul kasutamiseks ei kõlba.


Golden Coal kiirsüsi on Eestis ilmselgelt ülehinnatud. Tegemist on küll täiesti normaalse söega (maailma mastaabis on see siiski suht tundmatu söemark), aga selle raha eest mis Eestis üks pakk maksab, saab siinsamas võrdväärset sütt kaks pakki. Ta on omadustelt täiesti identne Belgia 33mm kiirsöega ja viimane maksab SIIT kümnekaupa ostes 0.95€ pakk. Samas Golden Coal maksab poodides kuni 3.2€ pakk.Araablased ise kasutavad enamasti otse lõkkest võetud tavalist grillsütt, mis toimib väga hästi, kuna sealmail toodetakse grillsütt oliivi ja tsitruseliste puitu kasutades. Meil Eestis tanklates ja kaubanduskeskustes müüdav grillsüsi on vesipiibul kasutamiseks kõlbmatu, selle tükid kustuvad liialt kiiresti ja seega on neid vaja tihti vahetada.  Lähimad kohad kust vesipiibul kasutamiseks sobilikku grillsütt müüakse on Egiptuses ja Tuneesias.

Suurima valiku vesipiibu sütt Eestis leiab klikates siia ->> Vesipiibu süsi
 

 
 NB. Sütt peaks varuma arvestusega 1 pakk sütt ühe paki tubaka kohta. Kuigi ka väga ökonoomse kasutamise puhul on raske ühest pakist tubakast 10 piibutäit kätte saada ja siit oleks nagu loogiline järeldada, et sütt kulub vähem, aga praktika näitab et mõlemad pakid kipuvad enamvähem ühel ajal lõppema, kuna vahel ei tõmmata piipu lõpuni ja osa tubakat jääb põlemata, mida saab uuesti kasutada.